IBM z nowym oprogramowaniem wirtualizacyjnym

    IBM wprowadził na rynek nowe oprogramowanie zarządzające serwerami wirtualnymi, zaprojektowane by tworzyć i utrzymywać centra baz danych.

    Oprogramowanie IBM System Director VMControl umożliwia klientowi zarządzanie heterogenicznymi środowiskami serwerów wirtualnych. Pozwala odkrywać, odtwarzać, obserwować i lokalizować źródła wirtualne, tworzyć wirtualne serwery i zarządzać nimi; wdrażać i zarządzać pracą IBM System z (mainframe), serwerów opartych o System x (x86, BladeCenter), Power Systems (AIX, Linux) i innych platform za pomocą wspólnego interfejsu.

    Nowe oprogramowanie IBM zapewnia długofalowe zarządzanie serwerami wirtualnymi, z możliwością tworzenia, modyfikowania i usuwania wirtualnych zasobów, jak również z możliwością przeniesienia ich do innej lokalizacji.

    VMControl jest częścią rodziny oprogramowania IBM Systems Director do zarządzania serwerami IBM, przechowywania danych i pracy w sieci, zapewnia także automatyczne wykrywanie, podobnie jak doskonalenie fizycznych i wirtualnych źródeł. System Director może wesprzeć biznes w utrzymaniu działania i dostępności serwerów i uproszczeniu operacji w dynamicznej infrastrukturze.