HP wspiera transformację środowisk stacji roboczych

    HP przedstawił nową ofertę usług w zakresie optymalizacji i przebudowy tradycyjnych środowisk stacji roboczych stosowanych w dużych instytucjach i przedsiębiorstwach. Wprowadzone rozwiązania pozwolą na przeprojektowanie środowisk IT firm tak, aby uprościć zarządzanie, zwiększyć stopień bezpieczeństwa i zapewnić użytkownikom bardziej komfortową pracę.

    Według raportu przeprowadzonego przez firmę badawczą Forrester Research w najbliższych latach wirtualizacja będzie zyskiwać na znaczeniu: „Zarówno w 2010 roku jak i w najbliższych latach firmowy komputer coraz częściej będzie już nie fizyczną maszyną, ale wirtualnym obrazem, do którego użytkownicy otrzymają dostęp, korzystając z najbardziej dogodnych urządzeń. Pracownicy będą mogli bezpiecznie wykonywać wszystkie zadania (związane z pracą i życiem osobistym), korzystając z tego samego urządzenia.”

    Ponieważ w wielu instytucjach trwają obecnie przygotowania do modernizacji stacji roboczych PC w ramach procesu migracji do nowego systemu operacyjnego, jest to doskonały moment, aby określić strategię firmy w zakresie tworzenia docelowej architektury środowisk stacji roboczych.

    Nową ofertę usługową dedykowaną zagadnieniom optymalizacji i przebudowy środowisk stacji roboczych – Client Infrastructure Services Portfolio, utworzono przede wszystkim z myślą o wsparciu Klientów w obszarze upraszczania sposobu zarządzania i zwiększenia produktywności użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje również czynnik ograniczenia ryzyka wprowadzania zmian dla ciągłości realizowanych procesów biznesowych.