HP partnerem w Oracle Fusion Middleware

HP partnerem w Oracle Fusion Middleware

W marcu 2006 r. HP i Oracle rozpoczęły nowy etap współpracy, który jest kontynuacją wcześniejszej inicjatywy pod hasłem Optimize for Agility (optymalizacja systemów w celu zwiększenia prężności działania przedsiębiorstwa) rozpoczętej w październiku 2005 r. Jej celem było rozszerzenie zastosowania pierwszych architektur sieci grid firmy Oracle na oprogramowanie Oracle Fusion Middleware i pakiet SOA.

HP wykorzysta oprogramowanie warstwy pośredniej Oracle, które może współpracować z systemami innych producentów, aby ułatwić klientom osiąganie większych korzyści z systemów informatycznych dzięki automatyzacji procesów biznesowych, integracji rozproszonych danych i aplikacji oraz opracowaniu i wdrożeniu architektury SOA.

W ramach nowej inicjatywy HP i Oracle zamierzają włączyć Oracle Fusion Middleware do usług integracji HP opartych na architekturze SOA, takich jak kompleksowe zarządzanie cyklem eksploatacji produktu, uruchamianie systemów z uwzględnieniem ryzyka, testowanie nowych koncepcji oraz tworzenie rozwiązań o charakterze całościowym. Ponadto HP i Oracle chcą wspólnie zaoferować usługi z zakresu przekształcania systemów informatycznych klientów pod kątem architektury SOA.