HP i Microsoft: przyspieszenie ewolucji w kierunku chmury

Firma HP zamierza poszerzyć ofertę Converged Cloud o wspólne rozwiązania HP i Microsoft umożliwiające klientom przechodzenie do chmury łatwiej i bardziej kompleksowo.

Inicjatywa HP i Microsoft, o nazwie Joint Private Cloud, oferuje zoptymalizowane, wstępnie zintegrowane rozwiązania, bazujące na wspólnie rozwijanej technologii, a także wszechstronną ofertę sprzedaży i wsparcia przez cały cykl życia produktu.

Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na przejście do chmury ze względu na elastyczność i korzyści finansowe wiążące się z jej wykorzystaniem. Ale przed szybkim przejściem do przetwarzania w chmurze powstrzymują ich obawy o utratę danych, bezpieczeństwo i uzależnienie się od jednego dostawcy. Oferując przejrzysty, sprawdzony sposób na poradzenie sobie z tymi przeszkodami, HP i Microsoft upraszczają i przyspieszają ewolucję w kierunku przetwarzania w chmurze.

Umowa zawarta pomiędzy firmami HP i Microsoft Corp. opiera się na strategii HP Converged Cloud, bazującej na pojedynczej otwartej architekturze. HP Converged Cloud umożliwia integrację dowolnego połączenia prywatnych, zarządzanych i publicznych chmur oraz tradycyjnej infrastruktury informatycznej.

Joint Private Cloud oferuje:

  • Możliwość szybszego przejścia do modelu chmury dzięki nowym, wstępnie zintegrowanym rozwiązaniom i wzorcom architektury
  • Uproszczone zarządzanie w środowisku fizycznym i wirtualnym oraz kompleksową integrację zarządzania
  • Pochodzące od jednego producenta połączenie z Windows Server 2012 i Microsoft System Center 2012 SP1

– W miarę jak klienci przenoszą się do prywatnych chmur, coraz częściej zaczynają poszukiwać rozwiązania, które minimalizowałoby ryzyko, a jednocześnie zwiększało elastyczność i redukowało koszty – mówi Stephen DeWitt, wiceprezes, Enterprise Group, HP. – Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft możemy zaoferować klientom zaufane rozwiązanie z pojedynczego źródła, zapewniające łatwe i efektywne przejście do modelu chmury.

– Ponieważ Windows Server 2012 został zbudowany z myślą o chmurze, stanowi on dla firm niezwykle istotny krok w stronę transformacji. Rozwiązania HP Converged Cloud wraz z Windows Server 2012 gwarantują klientom pewny sposób na przekroczenie ograniczeń związanych z wirtualizacją i przyspieszenie transformacji w kierunku chmury – mówi Michael Park, wiceprezes korporacji Microsoft, Windows Server Marketing.

Rozszerzona oferta HP Converged Cloud obejmuje integrację rozwiązań HP CloudSystem i Microsoft, dzięki czemu klienci będą mogli szybko zmienić zwirtualizowane zasoby w samoobsługowe prywatne i hybrydowe środowiska chmury. Zoptymalizowane dla Microsoft rozwiązanie HP CloudSystem skraca czas pomiędzy wdrożeniem inwestycji a rozpoczęciem czerpania z niej korzyści, zapewniając wstępnie zintegrowane rozwiązania obejmujące HP Converged Infrastructure, zarządzanie chmurą z HP, Windows Server 2012 i Microsoft System Center 2012 SP1.

Dzięki optymalizacji HP CloudSystem dla Microsoft klienci mogą usprawnić i przyspieszyć zarówno projektowanie usług, jak i udostępnianie procesów z wykorzystaniem sprawdzonych szablonów bazujących na najlepszych rozwiązaniach, takich jak HP Cloud Maps, a także praktycznie wyeliminować często napotykane zagrożenia wiążące się z korzystaniem z chmury. Rozwiązanie oferuje również zwiększoną efektywność zarządzania pamięcią, uzyskaną dzięki autonomicznemu, elastycznemu alokowaniu HP 3PAR, zautomatyzowanemu przechowywaniu danych w różnych warstwach systemu pamięci masowej oraz niezakłócającym pracy funkcjom mobilności danych.

Klienci mogą nabyć kompletne rozwiązanie HP CloudSystem zoptymalizowane dla Windows Server i Microsoft System Center bezpośrednio od HP lub od autoryzowanego resellera HP.