HP finalizuje przejęcie firmy 3Com Corporation

    HP poinformował o zakończeniu procesu przejęcia firmy 3Com Corporation. Wartość przedsiębiorstwa jest szacowana na 2,7 mld USD.

    HP zintegruje produkty z zakresu przełączników, routerów oraz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa firmy 3Com z dostępnymi na rynku produktami HP ProCurve, tworząc w ten sposób kompleksową ofertę dla klientów. Dzięki globalnemu zasięgowi HP, rozszerzona oferta pozwoli na rozwój  infrastruktury konwergentnej HP (HP Converged Infrastructure), która opiera się na integracji serwerów, pamięci masowej, urządzeń sieciowych, funkcji zarządzania, ośrodków i usług. W rezultacie klienci zyskają możliwość uproszczenia posiadanych sieci, wdrażania infrastruktury sieciowej łączącej brzeg sieci z siecią rdzeniową przedsiębiorstwa oraz udoskonalenia funkcji świadczenia usług informatycznych.

    Przejęcie firmy 3Com umożliwi poszerzenie oferty HP w zakresie przełączników Ethernet i routerów oraz znacznie wzmocni pozycję przedsiębiorstwa w Chinach. Ponadto firma 3Com wnosi do HP rozwiązania pozwalające na wzmocnienie zabezpieczeń sieciowych — produkty TippingPoint. Dzięki tej współpracy HP może udostępnić jedną z najszerszych na rynku ofert rozwiązań sieciowych, która zaspokoi bieżące, a także przyszłe potrzeby klienta.