Forum Biznesowe SAS 2008 „Competing on Analytics”

10 kwietnia 2008 r. w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się Forum Biznesowe SAS 2008. Organizatorzy kontynuują tradycję spotkań SASForum, które co roku gromadzą przedstawicieli największych firm i instytucji z różnych sektorów rynku.

Tegoroczna edycja SASForum odbędzie się pod hasłem „Competing on Analytics”. W ostatnim roku pojęcie to, wylansowane przez amerykańskiego profesora Thomasa Davenporta, zrobiło prawdziwą furorę. Można je przetłumaczyć jako „konkurowanie w oparciu o zdolności i kompetencje analityczne”. Oznacza ono nowy rodzaj przewagi konkurencyjnej mający bezpośredni związek z umiejętnością wykorzystywania danych (o procesach i zjawiskach) do zaspokajania potrzeb klientów i równoczesnego uwzględniania interesów i priorytetów właścicieli firm.

Udział w konferencji będzie okazją do szerszego poznania możliwości nowoczesnych systemów i technologii wykorzystywanych do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Wiele sesji będzie poświęconych zastosowaniom najnowocześniejszych rozwiązań BI w przemyśle. Prezentowane będą następujące zagadnienia:

  • Rozwiązania wspierające budżetowanie, zarządzanie przepływami oraz konsolidację sprawozdań finansowych w grupach kapitałowych.
  • Customer Intelligence dla spółek zajmujących się dystrybucją i obrotem energii elektrycznej.
  • Business Intelligence w zarządzaniu ryzykiem operacyjnym.
  • Merchandise Intelligence dla dystrybutorów i sieci sprzedaży.
  • Przykłady wdrożeń i możliwości rozwiązań prezentowane przez praktyków.

www.sas.com/poland/events/forumbiz2008