Forum Automatycznej Identyfikacji

Podczas forum zorganizowanego 18–20 maja 2006 r. w Poznaniu przez firmę Optidata prezentowano oprogramowanie OPTIpromag oraz kompleksowe wdrożenia systemów logistycznych klasy WMS oraz w zakresie śledzenia produkcji. Omawiano standardy logistyczne oraz prezentowano urządzenia wykorzystywane do usprawnienia procesów logistycznych i produkcyjnych, takie jak: terminale przenośne, czytniki kodów, drukarko-etykieciarki.

W forum uczestniczyły firmy partnerskie, których produkty znajdują się w ofercie Optidata, w tym japońska firma Opticon z ofertą ręcznych skanerów i kolektorów danych, LXE z wytrzymałymi terminalami przenośnymi i wózkowymi, przystosowanymi do pracy w ekstremalnych warunkach.

Szwedzki producent urządzeń drukarko-etykieciarek – firma Mectec – zaprezentował dwie minilinie produkcyjne: system znakowania zwojów papieru oraz linię z automatyczną aplikacją etykiet termotransferowych (etykieta z góry, z przodu i z boku). Firma IBM przedstawiła rozwiązania serwerowe klasy IBM system i5.

W ramach merytorycznych prezentacji odbyła się prelekcja Instytutu Logistyki i Magazynowania w zakresie wprowadzania standardu GS1 i technologii RFID oraz firmy IFS o nowym podejściu firm produkcyjnych oraz logistycznych do tematu identyfikalności produktu.

www.optidata.pl