Firma HighJump pokonuje poprzeczkę

SYSTEMY WSPOMAGANIA REALIZACJI ŁAŃCUCHA ZAOPATRZENIA

Wysoka konkurencyjność na rynku systemów wspomagania realizacji łańcucha zaopatrzenia (SCE) stała się jeszcze bardziej intensywna w lutym, gdy firma 3M nabyła HighJump Software, zwiększając tym samym szanse firmy HighJump na utrzymanie się w gronie najważniejszych graczy.

Założona w roku 1983 jako Data Collection Systems (Systemy Zbierania Danych), z korzeniami sięgającymi prac nad oprogramowaniem do zbierania danych produkcyjnych przy zastosowaniu częstotliwości radiowych, HighJump w roku 1994 wprowadziła na rynek swój najważniejszy produkt SCE – Warehouse Advantage. Od tego czasu skala produktu została zwiększona o rozwiązania oparte na RFID (zdalna identyfikacja radiowa – Radio Frequency ID), które wychodzą poza obszar przestrzeni magazynowych, umożliwiając większą widoczność oraz śledzenie ruchomych zasobów firmy. W procesie wykupienia przez 3M HighJump zachowała swój zespół menedżerów oraz siedzibę główną korporacji w Eden Prairie, Minnesota, i będzie nadal występować pod znaną nazwą HighJump Software, stanowiąc część firmy 3M, jej oddziału ds. Usług oraz Rozwiązań Przemysłowych.

Od czasu wykupienia przez M3 HighJump nieprzerwanie kontynuuje prace nad realizacją nowych transakcji i wprowadzaniem na rynek nowych produktów. Udoskonalenia oferowanych rozwiązań obejmują funkcje zarządzania kontenerami oraz zgodność z wymogami RFID. Rozwiązanie dla kontenerów – Container Advantage – to graficzny moduł WMS, który umożliwia firmom komputerowe wspomaganie budowania kartonów, palet, przyczep oraz kontenerów oceanicznych, odpowiednio do konkretnych potrzeb i wymagań. HighJump twierdzi również, że tak usprawniła oferowane rozwiązania zapewniające zgodność (Compliance Advantage), aby były w stanie wspierać elektroniczne kody produktów (Electronic Product Code, EPC zgodne ze standardami dla RFID) dla przepływu danych i ich kompatybilnego przetwarzania w aplikacjach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Zgodność jest oparta na stosowanym modelu procesu łańcucha zaopatrzenia, profilu zamówienia, rodzaju produktu oraz unikalnych, indywidualnych wymaganiach klienta i firmy.

– Zgodność może przyjąć wiele form, a jedno podejście do wszystkich wymagań nie jest w stanie ich odpowiednio zaspokoić – mówi Steve Banker, dyrektor do spraw zarządzania łańcuchem zaopatrzenia w firmie ARC Advisory Group, mieszczącej się w Dedham, w stanie Massachusetts.

3M ogłosiła w czerwcu zamiar wdrożenia rozwiązania zapewniającego zgodność ze standardami RFID/EPC w celu spełnienia wymogów metkowania i śledzenia produktów metodą zdalnej identyfikacji radiowej stawianych przez Departament Obrony USA, jak również firmę Wal-Mart i innych gigantów handlu detalicznego.

 

     W skrócie

     ARC uznaje Pitney Bowes za najlepszego dostawcę rozwiązań do obsługi logistyki

     Dział Rozwiązań Dystrybucyjnych firmy Pitney Bowes plasuje się wśród pięciu najlepszych dostawców rozwiązań do zarządzania logistyką – jak wynika z badania dotyczącego realizacji łańcucha zaopatrzenia (SCE) na świecie, przeprowadzonego przez firmę ARC Advisory Group z siedzibą w Dedham, w stanie Massachusetts. Firma o wartości 4,6 miliardów USD stała się trzecim dostawcą rozwiązań SCE w Ameryce Północnej i jest wymieniana jako wiodący dostawca dla sektorów produkcji dyskretnej, dystrybucji oraz detalu.

 

     Podsumowujące badanie rynku zawiera różnego rodzaju dane, np. dane dotyczące systemów zarządzania transportem (transportation management systems – TMS) zaczerpnięte z innych badań. Według ARC siła firmy Pitney Bowes jako dostawcy SCE wynika stąd, że ma ona znaczny udział w rynku oprogramowania do wysyłania paczek, a jej produkty są zainstalowane w ponad 13 000 placówek.

 

     – Systemy do zarządzania transportem dla przemysłu dyskretnego są na dobrej drodze, aby stać się najszybciej rozwijającym się obszarem wdrożeń aplikacji do zarządzania łańcuchem zaopatrzenia – mówi Johanna Boller, dyrektor do spraw zarządzania produktem w firmie Pitney Bowes. – Pitney Bowes znajduje się na dobrej drodze, żeby wykorzystać ten rozwijający się rynek, oferując swoje systemy (PB TMS) do zarządzania przetwarzaniem oraz wysyłką zamówień obejmującą wielu przewoźników.