ERP dla złożonych procesów produkcyjnych na bazie serwera SQL

PRZEJŚCIE DO PLATFORMY MICROSOFT SQL SERVER

– Globalizacja przynosi ze sobą konkurencję na nieznaną dotąd skalę – coś, do czego w Ameryce nie jesteśmy przyzwyczajeni – mówi Thomas M. Nies, prezes oraz główny dyrektor zarządzający firmy Cincom Systems. – Na przykład Boeing, który kiedyś szybko zarabiał duże pieniądze, ma teraz konkurencję ze strony Airbusa. Aby sprostać temu wyzwaniu, konieczne jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Pomagają w tym zintegrowane systemy zarządzania firmą.

Przemawiając na konferencji użytkowników Cincom Manufacturing Business Solutions w ubiegłym kwartale, Nies powiedział, że jego firma w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rozwiązania globalne wprowadziła na rynek pakiet Control dla platformy MS SQL Server 2000. Control to system ERP dla skomplikowanych procesów produkcyjnych.

– Nie odchodzimy od UNIX-a, ale oferujemy alternatywę – dodaje Dan Nichols, starszy dyrektor do spraw badań nad produktami oraz planowania w firmie Cincom. – Ogromna liczba dużych i małych firm, które opierają się na tej platformie oraz ilość zasobów ludzkich na rynku, które dobrze znają platformę Microsoft sprawia, że jest to rozwiązanie globalne.

Wcześniej tego roku firma Cincom wprowadziła na rynek Control dla Windows Server 2003 firmy Microsoft oraz nową wersję systemu Environ dla BizTalk Server 2004 również firmy Microsoft. Wszystkie główne elementy rozwiązań Cincom opierają się na infrastrukturze Microsoft.

Don Richardson, dyrektor do spraw rozwiązań dla przemysłu produkcyjnego w firmie Microsoft mówi, że połączone przedsięwzięcia zapewnią współpracę oraz możliwość skalowania w połączeniu z niskimi kosztami.

 

     W SKRÓCIE

 

     Wyniki finansowe Cincom w roku 2003

 

     Cincom twierdzi, że wyniki finansowe osiągnięte w roku fiskalnym 2003 były najlepsze w 35-letniej historii firmy. Najważniejsze elementy to: 

  • 47-procentowy wzrost nowych sprzedaży
  • 106,8% zwrot z zainwestowanego kapitału
  • dochód na akcję 1,75 USD – dwa razy więcej niż zostało osiągnięte w roku 2002, a 10 razy więcej niż w roku 2001
  • rekordowy zysk – ponad dwukrotnie większy niż zysk osiągnięty w roku 2002, który również był rokiem rekordowym
  • 18 rok z rzędu, w którym przychód przekroczył 100 milionów USD
  • ponad 3 miliardy USD wygenerowanych przychodów ogółem