EPA Systemy łączy się z firmą PROXON

    Spółka EPA Systemy połączyła się z firmą PROXON i została jedynym, autoryzowanym dystrybutorem dysków sieciowych Synology w Polsce. EPA Systemy uzupełniła tym samym portfolio o kolejną, znaczącą na światowym rynku pamięci NAS markę i kontynuuje budowę eksperckiej pozycji w zakresie dystrybucji urządzeń pamięci masowej. – Specjalizacja i wiedza na temat rozwiązań w segmencie tego typu serwerów gwarantuje naszym partnerom pewność, że otrzymują od nas sprawdzony oraz godny zaufania sprzęt. Ma to szczególne znacznie w odniesieniu do dysków sieciowych, które często stosowane są do przechowywania kopii zapasowej danych – powiedział Paweł Premicz, dyrektor handlowy w EPA Systemy.

    Dział sprzedaży firmy PROXON zostanie zintegrowany ze strukturami EPA Systemy, które od teraz odpowiedzialne będą za realizację nowych kontraktów i dotychczasowych zamówień na sprzęt Synology. Wśród nowych dysków sieciowych Synology, które w pierwszej kolejności zostaną wprowadzone do sprzedaży w Polsce przez EPA Systemy, będzie model DS209+II, przeznaczony dla użytkowników biznesowych: biur i korporacji wymagających wysokiej wydajności oraz stałego dostępu do usług i danych. Dysk sieciowy  DS209+II taktowany jest procesorem 1.06 GHz, posiada 64-bitową magistralę pamięci, przetwarzanie zmiennoprzecinkowe, 512 MB DDRII pamięci RAM, interfejs sieciowy Gigabit LAN, trzy zewnętrzne porty USB 2.0 i jeden eSATA.

    EPA Systemy dystrybuuje w Polsce dyski sieciowe takich firm, jak  Synology oraz QNAP, serwery plików Thecus i macierze dyskowe Proware. W ofercie znajdują się także inne kategorie sprzętu IT, m.in. przełączniki KVM firmy Aten, switche, konsole LCD, obudowy, płyty główne, a także oprogramowanie do archiwizacji danych. W kwietniu br. EPA Systemy została autoryzowanym dystrybutorem multimedialnych odtwarzaczy Popcorn Hour.