Emerson Network Power wprowadził Liebert CRV

  Liebert CRV to nowe urządzenie do klimatyzacji precyzyjnej montowane pomiędzy szafami, które Emerson Network Power oferuje jako idealne rozwiązanie do chłodzenia serwerowni i centrum danych o powierzchni od 10 do 100 m2. Dzięki łatwej integracji w konfiguracjach sprzętowych obejmujących od 1 do 30 szaf, urządzenie dostosowuje swoje działanie, a więc zużycie energii, do rzeczywistych potrzeb infrastruktury.  

  Emerson Network Power wprowadził Liebert CRV, nowe urządzenia do klimatyzacji precyzyjnej przeznaczonego dla serwerów pracujących w serwerowniach i centrach danych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

  Urządzenie, instalowane między szafami, nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy na temat chłodzenia i pasuje do każdej konfiguracji serwerowni wymaganej przez administratorów systemów. Liebert CRV instalowany w konfiguracji “strefa gorąca – strefa zimna” pobiera powietrze ze strefy gorącej, filtruje, schładza, a następnie dostarcza je do strefy zimna znajdującej się z przodu serwerów lub innych urządzeń teleinformatycznych. Schłodzone powietrze, za pośrednictwem wbudowanych regulowanych dyfuzorów, może być kierowane ku lewej, prawej lub obu częściom urządzenia, zależnie od potrzeb. Właściwości Liebert CRV sprawiają, że może on pracować jako pojedyncze rozwiązanie chłodzenia w typowych środowiskach przetwarzania danych małych i średnich firm, które nie przekraczają powierzchni 100 m2 i obejmują maksymalnie 30  szaf. Co ciekawe, urządzenie Emerson Network może być stosowane również w większych centrach danych do eliminacji gorących stref powstających, na przykład na skutek wdrożenia rozwiązań o wysokiej gęstości.

  Unikatowość rozwiązania Liebert CRV polega na jego możliwości dostosowania się do obciążenia: moc chłodzenia, a także zużycie energii są zawsze adekwatne do faktycznego zapotrzebowania serwerów.

  Za pomocą zintegrowanego oprogramowania Liebert iCOM i czujników temperatury zainstalowanych w szafach, Liebert CRV monitoruje obciążenie cieplne generowane przez sprzęt IT i automatycznie dostosowuje swoje działanie zapewniając dokładnie wymaganą moc chłodzenia. Dzięki Liebert CRV firmy z sektora MŚP mogą zyskać znaczny wzrost efektywności energetycznej i ograniczyć koszty działania środowisk IT. Przełączane elektronicznie wentylatory i technologia Digital Scroll sterowane przez oprogramowanie Liebert iCOM, modulują natężenie przepływu powietrza i moc sprężarki odpowiednio do faktycznego zapotrzebowania infrastruktury obliczeniowej, co przyczynia się do jeszcze wyższych oszczędności.

  Liebert CRV jest dostępny w modelach o mocy od 23 kW do 37 kW w przypadku wersji z bezpośrednim odparowaniem i 40 kW w przypadku wersji z wodą lodową.