Ekologiczne przełączniki

    D-Link zaprezentował serię energooszczędnych przełączników do budowy sieci. Urządzenia zapewniają oszczędność energii blisko 45% w stosunku do tradycyjnych przełączników gigabitowych.

    Urządzenia do budowy eko-sieci zaprojektowano we współpracy z producentami chipsetów, aby obniżyć pobór energii bez utraty wydajności i funkcjonalności. Eko-przełączniki automatycznie sprawdzają, czy podłączone do nich komputery są włączone do sieci i jeśli nie wykryją połączenia, automatycznie przełączają się w tryb oczekiwania.

    Większość produkowanych przełączników na świecie korzysta z maksymalnej mocy do transmisji sygnału na odległość 100 m. Badania przeprowadzone na zlecenie D-Linka wykazały, że standardowo do użytku domowego i w małych biurach wystarczają kable o długości maksymalnie 10 m. W nowych przełącznikach zastosowano więc unikalny system rozpoznawania długości kabla, który dokonując analizy automatycznie przydziela adekwatną moc do transmisji sygnału.

    Pierwsza seria urządzeń do budowy eko-sieci składa się z przełączników DGS-1005D, 1008D, DGS-1016D i DGS-1024D. Nowe produkty pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Eko-technologia zostanie również zaimplementowana w przełącznikach zarządzalnych, m.in. w serii xStack.