ECOD Dystrybucja w hurtowniach partnerskich Grupy Żywiec SA

    Comarch oraz Grupa Żywiec SA podpisały umowę na wdrożenie i serwisowanie platformy ECOD Dystrybucja. Wdrożeniem objęte zostaną firmy dystrybucyjne, które wyrażą gotowość przystąpienia do programu partnerskiego z Grupą Żywiec SA.

    Grupa Żywiec SA jest jednym z największych producentów piwa w Polsce oraz częścią Grupy Heineken. Rocznie sprzedaje 12 mln hl piwa produkowanego w pięciu browarach (w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku i Cieszynie).

    System ECOD Dystrybucja umożliwi regularne uzyskiwanie informacji o produktach Grupy Żywiec SA dystrybuowanych przez partnerów do punktów detalicznych oraz ich bieżącym stanie zapasów w magazynach. W ramach projektu Partnerzy Grupy Żywiec SA otrzymają także dostęp do Customer Portal, za pomocą którego będą mogli w przyszłości sprawdzić status bieżących zamówień, rozliczeń oraz zapoznać się z ofertą promocyjną. Wybór systemu poprzedzony był wnikliwym procesem przetargowym i sprawdzeniem jego funkcjonalności na wybranej grupie dystrybutorów.

    – Platforma ECOD Dystrybucja wspomaga wdrażanie nowej oferty współpracy z niezależnymi dystrybutorami na polskim rynku piwa. Jest również dopełnieniem funkcjonującego w Grupie Żywiec środowiska informacyjnego CRM – mówi Grzegorz Jaworek, dyrektor ds. projektów komercyjnych Grupy Żywiec SA.

    – ECOD Dystrybucja to kolejny system dostępny na Platformie ECOD wdrażany w Grupie Żywiec SA – mówi Jakub Frankiewicz, Senior Product Manager w Comarch SA. – Już od kilku lat z powodzeniem działa tam ECOD Archiwum, czyli moduł do archiwizowania dokumentów EDI, oraz System ECOD Operator, dzięki któremu Grupa Żywiec co miesiąc wymienia kilka tysięcy dokumentów wewnątrz własnej grupy oraz z kluczowymi klientami kanału nowoczesnego.