Dostęp do plików spowalnia zdalnych pracowników

    Większość pracowników jest lepiej skoncentrowana na swoich zadaniach podczas pracy zdalnej niż biurze, jednak wciąż dla wielu osób zdalne ładowanie plików i oprogramowania jest powodem niższej efektywności.

    Prawie połowa respondentów stwierdziła, że praca zdalna przydarza im się dużo częściej niż dwa lata temu, a 40% miałoby na to ochotę pod warunkiem szybszej wymiany oraz ładowania służbowych plików i oprogramowania. To wyniki ankiety przeprowadzonej dla Riverbed Technology, światowego lidera na rynku rozwiązań akceleratorów sieci WAN.

    Dwie trzecie ankietowanych tak czy inaczej wyraża chęć częstszej pracy zdalnej, podczas gdy 54% zauważa w takim modelu pracy możliwość lepszej koncentracji. Nie wszyscy jednak mogą sobie na to pozwolić – co trzeci badany jest zdania, że jego produktywność maleje podczas zdalnego dostępu do służbowych dokumentów.

    Praca zdalna to nie tylko możliwość pozostania w domu – częstymi lokacjami, zastępującymi tradycyjne biuro są również hotele i kawiarnie.

    Ankietę przeprowadziła firma Harris Interactive na próbie 4,391 dorosłych, spośród których 910 było zatrudnionych na pełny etat.

    Źródło: Reuters