Dimension Data: finał zakupu NextiraOne

Właśnie sfinalizowana, dwuetapowa transakcja obejmuje nabycie przez Dimension Data całej działalności operacyjnej NextiraOne wraz z jej 1850 pracownikami w Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Portugalii, Słowacji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii.

Firma Dimension Data jest zdecydowana kupić także oddziały NextiraOne we Francji i Włoszech w połowie 2015 r., pod warunkiem spełnienia przez nie określonych warunków biznesowych. Kwota transakcji nie został ujawniona.

– Planowaną strategią Dimension Data jest oferowanie połączonego portfolio obu firm do sektora MŚP, usługowego, publicznego i dużych przedsiębiorstw. Szczególnie doceniam działalność NextiraOne w obszarze rozwiązań Unified Communications i Collaboration, dzięki której zyskujemy umiejętność zarządzania infrastrukturą komunikacyjną zbudowaną w oparciu o wiele różnych platform – powiedział Brett Dawson, CEO, Dimension Data.

– Obecność Dimension Data w Europie wzrośnie z 10 do 16 krajów i będziemy bezpośrednio obecni w 6 dodatkowych krajach, takich jak: Polska Węgry, Słowacja, Austria, Portugalia i Irlandia. Natomiast w krajach, w których dotychczas działała firma Dimension Data mamy teraz znacznie większy udział w rynku. Zyskaliśmy także dla naszej działalności w Europie 1075 wyjątkowych specjalistów. Ponadto, co jest dla nas szczególnie wartościowe, silną pozycję NextiraOne w sektorze publicznym i usługowym, która daje nam możliwość wejścia w nowe obszary rynku – powiedział Andrew Coulsen, CEO, Dimension Data Europe.

David Winn, CEO i prezes zarządu NextiraOne, dodał: – Dołączenie do rodziny Dimension Data jest dla NextiraOne uznaniem dla najwyższej jakości rozwiązań i usług, które świadczymy. Mamy bardzo mocno rozwinięty biznes w obszarze rozwiązań komunikacyjnych, UC i Collaboration, a także umiejętność zarządzania infrastrukturą komunikacyjną składającą się z wielu różnych platform. To, razem z połączonymi zasobami IT oraz cloud, a także możliwościami obu firm, jest potężnym atutem i pozycjonuje nas jako jednego z liderów w zakresie świadczenia usług i rozwiązań w sektorze ICT w Europie.

Marka NextiraOne zostanie zmieniona na Dimension Data w ciągu następnych trzech miesięcy. Andrew Coulsen pozostanie na stanowisku CEO Dimension Data Europe i będzie odpowiedzialny za integrację firm. Natomiast David Winn będzie zarządzał pozostałymi oddziałami NextiraOne we Francji i Włoszech, będąc jednocześnie doradcą firmy Dimension Data ds. klientów i dostawców.