COMSA – monitoring i alarmowanie

    Spółka Inżynierów SIM sp. z o.o. poszerzyła ofertę zintegrowanych systemów monitoringu i alarmowania COMSA o kolejne moduły w ramach realizacji projektu „inteligentny dom”.

    System jest skalowalny, integruje proces sterowania automatyką i zarządzania informacją o monitorowanych elementach w jednolitej warstwie software’owej. Możliwa jest optymalizacja kosztów nadzoru i skuteczności działania dla zdefiniowanych przez użytkownika zdarzeń.

    W zależności od wykorzystywanych dla danego projektu modułów system umożliwia rozwiązywanie nietypowych problemów związanych zarówno z zarządzaniem małą, lokalną jednostką organizacyjną, jak i nadzorowaniem systemów o znaczeniu strategicznym, działających w lokalizacjach rozproszonych danej grupy korporacyjnej.

    Funkcje systemu wykorzystywane są głównie do monitorowania zasobów technicznych i informatycznych w działalności biznesowej, zwłaszcza w zakresie integracji systemów bezpieczeństwa – telewizji dozorowej, kontroli dostępu, detekcji CO, sygnalizacji włamania, pożaru itd.