Comarch podpisał umowę z BP Polska na migrację sieci WAN

    W ramach kontynuacji umowy na obsługę sieci WAN w BP Polska Comarch przeprowadzi migrację z obecnego rozwiązania opartego na technologii Frame Relay na technologię MPLS na ponad 360 stacjach należących do BP Polska.

    – Oprócz wspomnianych prac migracyjnych Comarch zobowiązał się do świadczenia usług asysty technicznej i utrzymania infrastruktury sieciowej BP Polska w modelu outsourcingowym. Zastosowanie technologii MPLS umożliwi znaczącą redukcję kosztów utrzymania sieci WAN – mówi Marcin Warwas, Wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor Usługi.

    Dodatkowym benefitem jest zwiększenie przepustowości łącz na stacjach opatrzonych zielonym logo. Ten obszar jest absolutnie kluczowy dla sprawnego funkcjonowania stacji. Dobrze zaprojektowana i funkcjonalna sieć WAN umożliwia bezproblemowe działanie aplikacji biznesowych, z których korzysta personel stacji.

    Współpraca BP Polska i Comarch na polu rozwiązań sieciowych trwa już z powodzeniem od kilku lat. Rozpoczęła się ona w 2002 roku, gdy Comarch dostarczył system służący wsparciu startującego wtedy programu lojalnościowego „BP partnerclub”. Implementacja nowego rozwiązania w BP Polska będzie kolejnym tego typu projektem przeprowadzonym przez Comarch.