Comarch: Globalne Centrum Monitoringu Bezpieczeństwa

W celu zapewnienia klientom najwyższych standardów bezpieczeństwa Comarch rozpoczął współpracę z amerykańską firmą Raz-Lee Security, dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, kontroli i zgodności w środowisku IBM i. Dostarczony przez Raz-Lee Security kompleksowy pakiet rozwiązań iSecurity został wdrożony w Comarch Security and Network Operations Center.

Poprzez rozszerzenie dotychczasowej oferty w zakresie monitoringu bezpieczeństwa firma Comarch chce zagwarantować klientom najlepsze narzędzia audytu w środowisku IBM i. Zakup produktów iSecurity zwiększa możliwości w zapewnianiu klientom maksymalnie skutecznej ochrony cennych zasobów informacji przed zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, jak również monitorowania danych aplikacji o znaczeniu krytycznym dla biznesu.

– Funkcjonalność i skalowalność produktów Raz-Lee Security daje nam możliwość zapewnienia klientom kompleksowych usług w obszarze monitoringu bezpieczeństwa. Nasze partnerstwo z Raz-Lee Security stwarza naszym klientom, korzystającym z hostingu w środowisku IBM i, możliwość czerpania korzyści, jakie wiążą się z połączenia produktów iSecurity z doświadczeniem Comarch w świadczeniu usług z zakresu outsourcingu IT – mówi Adam Tymofiejewicz, dyrektor konsultingu w Comarch IT Global Services.

– Firma Raz-Lee Security jest niezmiernie dumna z tego, że mogła dostarczyć Comarch najnowocześniejsze technologie w zakresie bezpieczeństwa, audytu i kontroli środowiska IBM – podkreśla Eli Spitz, VP Business Development w Raz-Lee Security, komentując nawiązanie współpracy z Comarch. – Postrzegamy to jako ważny krok w dalszej współpracy z Comarch.

iSecurity obejmuje narzędzia, które zabezpieczają infrastrukturę oraz aplikacje. Zapewniają m.in. monitorowanie użytkowników oraz ich uprawnień, raportowanie działania systemów, a także kontrolę zgodności z regulacjami bezpieczeństwa (w tym normami SOX, PCI, HIPAA). Rozwiązania iSecurity dbają również o bezpieczeństwo aplikacji, dostarczając w czasie rzeczywistym powiadomienia w przypadku zmian danych w aplikacjach krytycznych dla biznesu.