Comarch buduje własne ośrodki Data Center za granicą

    W 2010 roku Comarch planuje otwarcie ośrodka Comarch Data Center w Lille we Francji. W następnej kolejności planowana jest budowa w Niemczech. Obecnie firma posiada dwa nowoczesne ośrodki Comarch Data Center w Krakowie i Warszawie, kolejny w Krakowie jest w trakcie budowy.

    – Ośrodki Comarch Data Center to długookresowa inwestycja, która zakłada możliwość skalowania, czyli dopasowania się do zapotrzebowania rynku na tego typu ośrodki i usługi hostingowe. W związku z tym nowe ośrodki Comarch Data Center zakładają stopniowy rozwój, a punktem wyjścia będzie powierzchnia 600-700m2. Uwzględniając ideę Green IT, zaimplementowane zostaną efektywne rozwiązania techniczne, konsolidacja i wirtualizacja IT, co pozwoli na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Ze względu na oczekiwania klientów w kwestii dostępności, ośrodki mają spełniać wymagania specyfikacji TIA-942 na poziomie TIER4, co będzie gwarantować wysoką dostępność Data Center – tak nowe inwestycje charakteryzuje Adam Tymofiejewicz, dyrektor Centrum Konsultingu, Usługi Data Center i Outsourcingu IT, Comarch SA.

    Pierwszy ośrodek CDC został uruchomiony w 2001 roku. Klienci to międzynarodowe firmy z Polski, Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Są wśród nich banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, operatorzy telekomunikacyjni, firmy z sektora retail&fmcg oraz instytucje rządowe. W istniejących CDC funkcjonuje kilka tysięcy urządzeń IT, które są zarządzane 24 godziny na dobę przez okrągły rok. Nad wszystkim czuwają specjaliści najwyższej klasy – inżynierowie systemowi z długoletnim doświadczeniem. Każdego dnia miliony użytkowników korzystają z systemów ulokowanych w ośrodkach Comarch Data Center, przetwarzając terabajty danych.