Budowa Centrum IT i Usług Wspólnych Asseco Poland w Rzeszowie zakończona

    Zakończyła się budowa Centrum IT i Usług Wspólnych Asseco Poland przy ul. Olchowej w Rzeszowie. Całkowite koszty inwestycji wyniosły ponad 43,6 mln zł. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Unia Europejska przeznaczyła na budowę Centrum IT blisko 12 mln zł. Oddanie obiektu do użytku, a tym samym rozpoczęcie funkcjonowania Centrum IT i Usług Wspólnych miało miejsce w dniu 8 marca.

    Od dnia 8 marca ulega zmianie adres siedziby Asseco Poland SA. Nowy adres to: ul. Olchowa 14, 35-322 Rzeszów. Pozostałe dane jak NIP i Regon nie ulegają zmianie.

    Budynek został zaprojektowany przez Pracownię Projektową Andrzeja Małka z Mielca. Jest budynkiem biurowym klasy A, co oznacza, że do jego budowy wykorzystano materiały budowlane i wykończeniowe najwyższej klasy. Centrum IT i Usług Wspólnych zostało wyposażone w nowoczesny system inteligentnego zarządzania budynkiem, tak zw. BMS (Building Management System). Inwestycja była realizowana przez rzeszowską firmę Corpores. Przez półtora roku pracowało przy budowie ponad 1000 osób. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ponad 6,3 tys. m2. W Centrum IT pracować będzie 400 osób. Do budowy zużyto 490 ton stali zbrojeniowej, 4,5 tys. m3 betonu, 100 km kabla elektrycznego.