BCC wprowadza Ingentis org.manager

  Na mocy umowy partnerskiej z niemiecką firmą Ingentis, BCC zostało wyłącznym dystrybutorem oprogramowania org.manager dla firm korzystających z SAP HR w Polsce. org.manager to certyfikowana przez SAP AG aplikacja, służąca do wizualizacji struktury organizacyjnej i prezentacji dowolnych danych kadrowo-płacowych w przekrojach organizacyjnych.

  Rozwiązanie Ingentis org.manager udostępnia dane o strukturze organizacyjnej i poszczególnych pracownikach (w tym ich dane kontaktowe, role, zdjęcia, lokalizacje) w przystępnej i atrakcyjnej formie – na przykład na firmowym portalu intranetowym. Ponadto, aplikacja dostarcza menedżerom narzędzia do kontroli i optymalizacji procesów HR, umożliwiające m.in.:

  • symulację zmian w strukturze organizacyjnej i ich wpływu na koszty osobowe
  • weryfikację istotnych informacji HR (np. wykorzystanie limitów urlopowych, monitorowanie wynagrodzeń)
  • analizę danych HR w przekrojach struktury organizacyjnej, w postaci czytelnych wykresów.

  Dzięki integracji z systemem SAP, Ingentis org.manager prezentuje aktualne dane pracowników i struktury organizacyjnej, generowane z SAP HR. Informacje – schematy, plany lokalizacji, wykresy i raporty – mogą być dostępne poprzez SAP NetWeaver Portal.

  Z Ingentis org.manager korzysta na świecie ponad 400 firm, w tym organizacje zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy pracowników (m.in. firmy takie jak Dresdner Bank, T-Mobile, Kaufland, Volkswagen). Dzięki zawartej umowie, BCC będzie dostarczać oprogramowanie w Polsce wraz z potrzebnymi szkoleniami i usługami wdrożeniowymi.

  „W wyborze partnerów kierujemy się przede wszystkim ich potencjałem i kompetencjami. Poprzez współpracę z BCC – liderem rynku usług SAP w Polsce – chcemy szerzej zaistnieć z naszymi rozwiązaniami w Europie Środkowej” – mówi Michael Grimm, Managing Director Ingentis.

  „Ingentis org.manager to doskonała propozycja dla tych organizacji, które chcą pełniej korzystać z możliwości, jakie daje im posiadanie systemu SAP HR. org.manager to zarówno usprawnienia w bieżącej pracy firmy i komunikacji między pracownikami, jak i narzędzie dla menedżerów zainteresowanych optymalizacją procesów HR” – powiedział Michał Szymaczek, Menedżer ds. Rozwoju Biznesu BCC w obszarze Zarządzania Kapitałem Ludzkim.