Avocent MergePoint Infrastructure Explorer w ofercie Alstor

  Alstor, oficjalny dystrybutor firmy Avocent w Polsce, wprowadza do sprzedaży oprogramowanie o nazwie Avocent MergePoint Infrastructure Explorer. Jego głównym zastosowaniem jest ułatwienie pracy menedżerom infrastruktury dużych firm przy projektowaniu, zarządzaniu i monitorowaniu ich serwerowni. Realizowane jest to poprzez analizę pięciu podstawowych parametrów urządzeń, które się w niej znajdują: zajmowanego miejsca w szafach, generowanego ciepła, pobieranej mocy, wagi oraz zestawionych połączeń fizycznych. Dzięki prostej wizualizacji serwerowni można bardzo szybko odpowiedzieć na wiele kluczowych pytań, m.in. czy jest jeszcze miejsce na dodatkowy serwer blade, czy szafa, do której można go wstawić ma wystarczające chłodzenie, czy nie przeciąży on listwy zasilającej, czy szafa i podłoga wytrzyma jego obciążenie oraz czy będzie jak go podłączyć do sieci komputerowej.

  Avocent MergePoint Infrastructure Explorer, w skrócie AMIE, według założeń producenta ma stanowić atrakcyjną alternatywę dla powszechnie stosowanych arkuszy kalkulacyjnych czy diagramów z Microsoft Visio. To one obecnie służą do przechowywania informacji o urządzeniach znajdujących się w serwerowni. Ich aktualizacja jest jednak bardzo czasochłonna i rzadko z tego powodu wykonywana. Przeprowadzone analizy wykazują, że znalezienie odpowiedniego miejsca w serwerowni może zająć w klasyczny sposób 5 godzin, a przy wykorzystaniu AMIE ten czas można skrócić do 30 minut. Podobnie, przy projektowaniu od podstaw zawartości nowej szafy i jej umiejscowienia w serwerowni, klasyczny sposób wymaga poświęcenia 2,7 dnia, a gdy zostanie do tego wykorzystane AMIE, wystarczą tylko 2 godziny. W stosunku miesięcznym czy rocznym są to duże oszczędności czasu, a tym samym pieniędzy.

  AMIE firmy Avocent jest unikalnym produktem na rynku, gdyż odróżnia się znacząco od rozwiązań innych dostawców o podobnej funkcjonalności. Przede wszystkim, dane zgromadzone w bazie AMIE nie mają charakteru statycznego (uzyskanych tylko na podstawie kart katalogowych urządzeń z biblioteki obiektów), lecz są na bieżąco uaktualniane informacjami gromadzonymi przez listwy zasilające PM producenta (obciążenie poszczególnych gniazdek oraz temperatura wokół serwerów). Ponadto Avocent zamierza wspierać rozwiązania wszystkich producentów, a nie koncentrować się tylko na własnych lub wybranych. W rezultacie, z jednego miejsca za pomocą pojedynczego produktu będzie można uzyskać dostęp do wszelkich informacji o serwerowni.

  Wartością dodaną do AMIE jest ścisła współpraca z pozostałymi rozwiązaniami Avocent, jakimi są oprogramowanie DSView (wkrótce o nazwie MergePoint Access) oraz cały pakiet aplikacji zarządzających LANDesk. Poprzez kliknięcie na urządzenie w racku można uzyskać dowolną sesję dostępową do niego, w szczególności sesję KVM (poprzez DSView), a także dowiedzieć się, jakie oprogramowanie jest na nim zainstalowane i czy jest ono poprawnie licencjonowane (poprzez LANDesk).

  Oprogramowanie Avocent MergePoint Infrastructure Explorer jest już dostępne w sprzedaży, a jego cena wynosi 950 euro od każdego racka, który będzie zarządzany (nie został wliczony maintenance zależny od poziomu wsparcia technicznego oraz okresu jego obowiązywania).

  www.alstor.com.pl

  www.avocent.pl