Autodesk wystartuje na Air Show 2009 w Paryżu

Autodesk podczas tegorocznego Air Show w Paryżu, w dniach 15-21 czerwca, przedstawił swoje najnowsze portfolio produktów 2010 dla sektora lotniczego.

Premiera produktów Autodesk podczas Air Show jest zapowiedzią ekspansywnej sprzedaży rozwiązań do cyfrowego prototypowania dla rynku lotniczego i obronnego, szacowanego na 675 mld USD. Od ponad 25 lat Autodesk jest zaufanym dostawcą aplikacji inżynierskich dla przemysłu lotniczego.  Autodesk Inventor 2010 oraz pozostałe rozwiązania do tworzenia cyfrowych prototypów dają producentom możliwość kreatywnej, innowacyjnej pracy, przy jednoczesnej oszczędności czasu i zasobów w całym procesie tworzenia produktu.

Podczas Air Show w Paryżu, Autodesk zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania dedykowane dla przemysłu  lotniczego dla następujących obszarów:

• Wzornictwo przemysłowe: Autodesk Alias Design i Autodesk Alias Surface to wiodące oprogramowanie w zakresie projektowania koncepcyjnego, wizualizacji i modelowania powierzchniowego. Dla producentów to złoty środek pomiędzy wymaganą funkcjonalnością a zaprojektowaniem atrakcyjnego z wyglądu wnętrza samolotu odróżniającego go od konkurencji.

• Inżynieria i produkcja: Rozwiązanie Autodesk Inventor umożliwia inżynierom symulację i wybór materiałów, a także opcji projektowych i procesów przemysłowych na jednym modelu cyfrowym, redukując ogromne koszty oraz czas potrzebny na budowę prototypów fizycznych. Z kolei linia produktów Autodesk Navisworks umożliwia inżynierom podejmowanie właściwych decyzji, w celu redukcji błędów oraz skrócenia czasu realizacji zamówienia.

• Naprawa i serwis: Oprogramowanie Autodesk Inventor łączy trójwymiarową geometrię produktu z różnorodnych źródeł umożliwiającą zaprojektowanie narzędzi i wyposażenia, wykorzystywanego przez procedury serwisowe w przemyśle lotniczym. Ścisła współpraca pomiędzy Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical oraz AutoCAD dodatkowo dostarcza skutecznych sposobów do tworzenia i uaktualniania dokumentacji projektowej.

Rozwiązania Autodesk do cyfrowego prototypowania umożliwiają producentom i dostawcom przemysłu lotniczego dostęp do danych projektowych na każdym etapie rozwoju produktu, w celu ulepszenia cyfrowego modelu stworzonego w Autodesk Inventor. Cyfrowe prototypowanie umożliwia projektowanie, wizualizację i symulację pracy produktu na pojedynczym modelu cyfrowym bez konieczności budowania kosztownych prototypów fizycznych, dzięki czemu czas wprowadzenia produktów na rynek jest krótszy, a przewaga konkurencyjna zwiększona.

www.autodesk.pl