Autodesk Simulation DFM

Autodesk Simulation DFM (Design for Manufacturing) to według producenta pierwsze w branży oprogramowanie do symulacji  form wtryskowych, które przekazuje informacje w czasie rzeczywistym. Ten dodatek do oprogramowania CAD zapewnia projektantom elementów z tworzyw sztucznych szybszy i łatwiejszy sposób na określenie wpływu decyzji projektowych na kwestie związane z wytwarzaniem, kosztami produkcji oraz stopniem przyjazności dla środowiska.

Oparty na technologii Autodesk Labs, znany także pod nazwą Projekt Krypton, Autodesk Simulation DFM bez problemów integruje się z oprogramowaniem wchodzącym w skład pakietu Autodesk Product Design, w szczególności z Autodesk Inventor, stanowiąc uzupełnienie Autodesk Simulation Moldflow. Współpracuje także z oprogramowaniem Dassault Systemes, SolidWorks i PTC Creo w celu wsparcia firm pracujących na wielu platformach CAD.

– Dzięki Autodesk Simulation DFM projektanci elementów z tworzyw sztucznych mogą łatwo tworzyć projekty produktów, które są opłacalne z punktu widzenia produkcji oraz przyjazne dla środowiska – uważa Robert „Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk. – Korzystanie z Autodesk Simulation DFM nie wymaga doświadczenia z zakresu symulacji. Oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i łatwo integruje się z każdym procesem projektowym.

Autodesk Simulation DFM, działające w oparciu o technologię symulacji form wtryskowych Autodesk Simulation Moldflow, wykorzystuje specjalny zestaw wskaźników w celu przekazywania informacji w czasie rzeczywistym w trakcie projektowania. Wskaźniki (zielony, żółty i czerwony) sygnalizują problemy związane z produkcją, kosztami i stopniem przyjazności dla środowiska, które mogą wystąpić podczas projektowania.

W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu projektant uzyskuje szczegółowe i aktualne informacje na temat źródła i lokalizacji problemu, aby móc go usunąć na jak najwcześniejszym etapie procesu.

Narzędzie Autodesk Simulation DFM współpracuje bezpośrednio z aplikacją CAD projektanta, korzystanie z niego nie wymaga więc praktycznie żadnego dodatkowego szkolenia. Narzędzie jest zawsze włączone, aktualizacje wykonywane są w sposób ciągły, a informacje dotyczące produkcji przekazywane natychmiast po utworzeniu projektu przez użytkownika.