AP-5181 – punkt dostępowy WLAN

Motorola, Inc. przedstawiła najnowszy model AP-5181 z rodziny punktów dostępowych. Urządzenie certyfikowane do zastosowań w warunkach niebezpiecznych umożliwia wdrożenie bezprzewodowej sieci korporacyjnej w najtrudniejszych środowiskach pracy. Firmy z branż petrochemicznej, wydobywczej, lotniczej, energetycznej i usług komunalnych mogą łatwo wdrożyć punkty dostępowe AP-5181, korzystając z łączności kratowej (MESH) bez prowadzenia dodatkowych kabli. Technologia kratowa Motoroli umożliwia elastyczne rozmieszczanie punktów dostępowych. AP-5181 dodane do sieci kontrolnej zapewniają obsługę większej liczby czujników i urządzeń pomiarowych.

Punkt dostępowy AP-5181 to kompletne rozwiązanie bezprzewodowe do wykorzystania w budynkach i na zewnątrz, sprawdza się zarówno w biurach, jak i na platformach wiertniczych. Dzięki adaptacyjnej architekturze może działać jako autonomiczny punkt dostępowy lub pod kontrolą przełącznika w centralnie zarządzanej sieci.

Obsługa protokołów Wi-Fi Protected Access (WPA) i WPA2 zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. AP-5181 wyposażono również w system ochrony przed intruzami (Wireless Intrusion Protection System – WIPS), który monitoruje, wykrywa i zapobiega włamaniom do sieci bezprzewodowej.

www.motorola.com