Alcatel-Lucent planuje zatrudnić 100 osób w Bydgoszczy

    Alcatel-Lucent rozbudowuje Globalne Centrum Zarządzania Sieciami w Bydgoszczy (GNOC – Global Network Operations Center) i tworzy nowy zespół projektowy (Delivery Center) dla projektów europejskich, który będzie świadczyć zaawansowane usługi eksploatacji i utrzymania sieci. W związku z rozbudową centrum usługowego firma planuje dodatkowo zatrudnić 100 osób do końca 2010r.

    Globalne Centrum Zarządzania Sieciami w Bydgoszczy dostarcza operatorom stacjonarnym, mobilnym oraz przedsiębiorstwom usługi zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi i hostingu aplikacji. Obejmują one m.in. monitoring sieci oraz wsparcie techniczne. Aktualnie centrum obsługuje wielu międzynarodowych klientów z Ameryki Północnej i regionu EMEA. Centrum, które rozpoczęło swoją działalność w lipcu 2006 r., jest jednym z 12 takich centrów Alcatela-Lucenta na świecie oferujących usługi zarządzania sieciami (Managed Services). Ma ono kluczowe znaczenie dla świadczenia usług globalnych przez Alcatela-Lucenta.

    – Rozbudowa centrum GNOC w Bydgoszczy to rozszerzenie naszych globalnych możliwości w zakresie zarządzania sieciami i innych usług Managed Services – powiedział Andrzej Dulka, prezes zarządu Alcatela-Lucenta w Polsce. – Usługi zarządzania i utrzymania sieci cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwiają operatorom redukcję kosztów eksploatacyjnych, większą koncentrację na potrzebach swoich końcowych klientów oraz dostarczanie im różnorodnych, wysokiej jakości usług. Rozbudowa polskiego centrum GNOC to także wyraz zaufania, jakim Alcatel-Lucent obdarza nasz lokalny zespół ekspertów.

    – Aktualnie nasze centra usługowe w Bydgoszczy zatrudniają łącznie ponad 700 inżynierów, w tym ponad 180 osób pracuje w centrum R&D specjalizującym się w tworzeniu oprogramowania telekomunikacyjnego – powiedział Rafał Tyburcy, dyrektor HR Alcatela-Lucenta w Polsce. – W związku z rozbudową Globalnego Centrum Zarządzania Siecią obecnie poszukujemy wysoko wykwalifikowanych inżynierów, specjalizujących się w różnych technologiach sieciowych, zarówno telekomunikacyjnych, jak i informatycznych.