Acer otworzy centrum logistyczno-serwisowe we Wrocławiu

  Łączna wartość inwestycji firmy Acer we Wrocławiu szacowana jest na ponad 3 mln euro. Firma otworzy nowoczesne centrum logistyczno-serwisowe zapewniające zbyt produktów w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Pracę znajdzie tu ponad 300 osób. Inwestycja powstanie w ciągu najbliższych miesięcy.

  Przedstawiciele inwestora, na czele z dyrektorem do spraw obsługi klienta Grupy Acer Mario Fazio odwiedzili Dolny Śląsk. 23 lipca spotkali się z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Markiem Łapińskim.

  Dyrektor Mario Fazio powiedział, że firma rozważała także otwarcie fabryki w Czechach, na Słowacji oraz na Wegrzech. Zdecydowano jednak, że najlepszą lokalizacją będzie Polska, a dokładnie Dolny Śląsk. – Wybraliśmy ten region z kilku powodów. Po pierwsze jest tu bardzo dobra infrastruktura, wysoki poziom szkół technicznych oraz wykształcona i kompetentna kadra pracownicza. Otrzymaliśmy także doskonałą rekomendację i wsparcie ze strony przedstawicieli lokalnego biznesu – mówił podczas konferencji prasowej Mario Fazio. 

  Marszałek Łapiński podkreślił, że rozpoczęta inwestycja przyczynia się do budowy gospodarki opartej na wiedzy oraz wdrażania nowoczesnych technologii w regionie. – Oprócz tworzenia nowych miejsc pracy zasadniczym elementem projektu jest jego rozwojowość – powiedział Marszałek Łapiński.

  Nowe centrum dystrybucyjne powstanie do końca listopada 2009 r. Firma Acer uruchomi we Wrocławiu również lekką produkcję polegającą na montażu m.in. laptopów, która powinna ruszyć w drugim kwartale 2010 r. Na uruchomienie inwestycji Acer wynajął 20 tys. m kw. nowo wybudowanej powierzchni przemysłowej we Wrocławiu od ProLogis Poland.

  Firma ACER zajmuje się produkcją i sprzedażą komputerów oraz dystrybucją części. Na świecie zatrudnia 5000 pracowników.