Accuro-Sumer korzysta z ITCube CRM

  W listopadzie 2008 r. w warszawskiej firmie Accuro-Sumer sp. z o.o. zakończyło się wdrożenie systemu ITCube CRM dostarczone przez ICsolutions w następującej konfiguracji: CRM, Mail, Projekty, Serwis, Raporty CR, Fax, integracja z systemem Symfonia Premium. Z systemu ITCube aktualnie korzysta 15 użytkowników.

  Accuro-Sumer sp. z o.o. powstała w wyniku sfinalizowania projektu połączenia dwóch firm produkujących sprzęt do fizykoterapii (Accuro) i kinezyterapii (Sumer). Accuro-Sumer zajmuje się dystrybucją sprzętu przez sieć dealerów, dociera także bezpośrednio do klientów końcowych. Oprócz wyrobów własnej produkcji oferuje również inne urządzenia (wytwarzane w Polsce i za granicą) z obszaru fizjoterapii, rehabilitacji i odnowy biologicznej.

  Oprogramowanie klasy CRM miało za zadanie usprawnić obieg informacji w firmie, przyspieszyć przygotowywanie ofert oraz zapanować nad tworzeniem harmonogramów wizyt handlowych. Ważna była również możliwość zarządzania zleceniami i działaniami serwisowymi wykonywanymi na urządzeniach, które firma sprzedaje.

  Wdrożenie rozbite zostało na dwa etapy. Zgodnie z życzeniem klienta pierwszy etap obejmował instalację oprogramowania oraz spięcie go z systemem Symfonia Premium. Integracja z Symfonią Premium zapewnia nie tylko wymianę danych na temat kontrahentów oraz produktów, ale także wgląd we wszystkie dokumenty handlowe (np. niezapłacone faktury).

  W pierwszym etapie zostały skonfigurowane także dodatkowe moduły, takie jak pocztowy czy serwisowy. Prace związane z tym etapem zakończyły się szczegółowymi szkoleniami pracowników z podstaw systemu.

  Etap drugi to instalacja kolejnych modułów. W szczególności został skonfigurowany moduł faksowy, aby jeszcze bardziej usprawnić obieg dokumentów oraz ułatwić pracę handlowców – przedstawiciel handlowy będąc poza biurem, może łatwo przygotować ofertę i wysłać ją faksem do klienta.

  Firma Accuro-Sumer wybrała leasing jako formę finansowania, korzystając z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego, z którym ICsolutions podpisał umowę na leasingowanie oprogramowania. Dzięki tej umowie znacznie upraszcza się procedura otrzymania leasingu oraz skraca czas potrzebny na sfinalizowanie wszystkich formalności.