Accenture: nowa siedziba w Łodzi

Firma Accenture Polska rozwija swoje centrum informatyczne w Łodzi. W przyszłym roku Accenture Łódź Delivery Center planuje zatrudnić kolejnych 100 osób, a w 2015 r. liczba pracowników może osiągnąć pół tysiąca. Nowa siedziba firmy to także szansa na rozwój unikatowych kompetencji i realizację coraz bardziej zaawansowanych projektów.

– Otwarcie nowej, większej siedziby Accenture Polska w Łodzi ma na celu konsolidację zespołu i związane jest z dynamicznym rozwojem firmy. W ciągu trzech ostatnich lat zatrudnienie w łódzkim oddziale wzrosło o prawie 200%. Obecnie w Łodzi pracuje ok. 220 osób. Kolejne 140 wykonuje zadania w stolicy – mówi Witold Rogowski, dyrektor Accenture Delivery Center Polska.

Firma zajęła 1,7 tys. mkw. w kompleksie biurowym University Business Park w Łodzi. W związku z pozyskiwaniem kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych zadań centrum informatyczne Accenture oferuje co roku 70-100 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów.

Accenture Łódź Delivery Center jest głównym ośrodkiem technologicznym Accenture w Polsce i jednym z 50 biur wchodzących w skład Accenture Global Delivery Network. Specjalizuje się w Retail i e-commerce, Billing & Revenue Management, ma doświadczenie w bankowości i finansach. Zatrudnia zarówno specjalistów, jak i świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni.

– Nasze drzwi otwarte są dla studentów i absolwentów kierunków technicznych, studiów inżynierskich i magisterskich, m.in. informatyki, telekomunikacji, elektroniki, automatyki i robotyki, z dobrą znajomością języka angielskiego. Mile widziane są też inne języki, np. niemiecki lub włoski. Poszukujemy również kandydatów z doświadczeniem w zakresie technologii, takich jak SQL, PLSQL, C/C++, Java EE lub SE, Perl, Python, Unix, Microsoft czy Business Intelligence. Ważna jest dla nas nie tylko wiedza, ale także kompetencje miękkie: umiejętność pracy w zespole, szybkość uczenia się, samodzielność, predyspozycje do bycia liderem – mówi Agnieszka Żak, specjalista ds. rekrutacji.

Łódzkie centrum informatyczne Accenture angażuje się w projekty dla lokalnej społeczności, m.in. stymulujące rozwój umiejętności zawodowych studentów. Prowadzi program edukacyjny o nazwie Akademia Accenture, w którym pasjonaci nowoczesnych technologii mogą umacniać swoje umiejętności programistyczne, biorąc udział w warsztatach na terenie biura Accenture lub uczęszczając na zajęcia prowadzone przez ekspertów firmy na Uniwersytecie Łódzkim.