7milowy z Grupy BCC wdrożył SAP w branży mleczarskiej

7milowy zakończył implementację systemu SAP w Spółdzielni Mleczarskiej ROTR. Projekt 7milowego w ROTR to jedno z pierwszych wdrożeń systemu SAP w tej branży w Polsce.

 Branża mleczarska jest niezwykle wymagająca pod względem jakości. Wysokie standardy produkcji są nie tylko precyzyjnie określone w unijnych przepisach, ale również restrykcyjnie nadzorowane. Aby sprostać tym wymogom i jednocześnie umocnić pozycję na tak konkurencyjnym rynku podjęliśmy decyzję o inwestycji w system SAP – mówi Mariusz Trojakowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej ROTR.

Współpraca z 7milowym rozpoczęła się od przeprowadzenia szczegółowej analizy przedwdrożeniowej. – Naszym celem była maksymalizacja korzyści z systemu ERP, dlatego zdecydowaliśmy się na poprzedzenie projektu wdrożeniowego pogłębioną analizą naszych potrzeb. Doświadczenie ekspertów 7milowego było dla nas gwarancją, że zakres wdrożenia zostanie zdefiniowany w sposób optymalny, a cały projekt przyniesie oczekiwane korzyści – dodaje Mariusz Trojakowski.

Prowadzone od października 2008 r. wdrożenie SAP ERP objęło obszar finansów (FI), kontrolingu (CO), sprzedaży i dystrybucji (SD), gospodarki materiałowej (MM), planowania produkcji (PP) oraz kadr i płac (HR).  SAP został zintegrowany z systemem skupu mleka MIKRODOM 2000 oraz z systemami sieci handlowych – kluczowych odbiorców ROTR.

ROTR korzysta z SAP ERP w modelu outsourcingu, wynajmując moc obliczeniową serwerów zlokalizowanych w centrum przetwarzania danych firmy BCC. Specjaliści BCC zajmują się też administracją systemu. Decyzja o outsourcingu SAP pozwoliła Spółdzielni Mleczarskiej ROTR uniknąć kosztownej inwestycji w platformę sprzętową oraz budowę własnego zespołu administratorów SAP.

 

www.7milowy.pl