157 mln zł na e-biznes

    Rusza trzeci i ostatni w tym roku konkurs na unijne wsparcie elektronicznego biznesu. Na e-przedsiębiorców czeka prawie 157 mln złotych – poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Nabór potrwa do 23 października.

    Dofinansowanie mogą uzyskać mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy planują zbudować platformy wymiany informacji lub połączą swoje systemy informatyczne z co najmniej dwoma firmami. Dzięki temu komunikacja pomiędzy współpracującymi ze sobą przedsiębiorstwami będzie przebiegać automatycznie.

    Jak przewiduje PARP, takie działania mogą zwiększyć konkurencyjność kooperantów na rynku.

    “Dzięki rozwiązaniom elektronicznym firmy usprawniają procesy biznesowe i uzyskują oszczędności wynikające np. z tańszych zakupów materiałów i usług. Z kolei elektroniczny obieg dokumentów oszczędza czas potrzebny na przygotowanie zamówień” – powiedział cytowany w informacji Agencji dyrektor zespołu własności przemysłowej w PARP Radosław Runowski.

    Jeden projekt może być objęty dofinansowaniem w wysokości od 20 tys. do 2 mln zł. Okres finansowania nie może przekroczyć dwóch lat. Środki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, który ma unowocześnić polską gospodarkę poprzez finansowanie innowacyjnych projektów i prac badawczo-rozwojowych. Jego budżet na lata 2007-2013 wynosi 8,3 mld euro.